• 0,00 Kč

Chcete z fotografie vyrobit obraz, který bude skutečnou ozdobou interiéru? Nechte si ji vytisknout na pravé malířské plátno. Jeho struktura vytvoří skutečné umělecké dílo. Tuto variantu nabízí mnoho výrobců. U nás však máte jistotu, že použijeme prvotřídní fotoplátno, tisk provedeme pomocí 12 barev na fototiskárně ve věrných barvách a navíc plátno po tisku překryjeme dvěma vrstvami pololesklého ochranného laku. Ten obrazu dodá mimořádnou odolnost a také zvýrazní tištěné barvy a strukturu plátna.

Pokud máte kvalitní fotografii, ze které chcete co nejkvalitnější obraz, tak je naše profi plátno tou pravou volbou. Používáme mimořádně kvalitní 400g plátno, které dovážíme z Anglie, protože tak kvalitní plátno jsme v ČR nedokázali sehnat. Obraz na tomto plátně si v ničem nezadá s konkurencí těch nejvěhlasnějších výrobců a přesto je za nižší cenu. Perfektní ostrost, krásná struktura, zářivé barvy, rohy v zahnutí plátna bez popraskání barvy, možnost mýt obraz na mokro... To je výčet jeho hlavních předností. Plátno navíc připevňujeme na borovicové klínové rámy z pevného napojovaného dřeva, takže je obraz perfektně rovný a žádný roh neodstává od zdi.

Produkt si vytvoříte snadno sami v našemu online editoru, kde můžete fotku před tiskem otočit, oříznout nebo přidat ozdobný rám. Také se Vám tmavě zobrazí boky fotoobrazu a vhodné rozměry vzhledem ke kvalitě fotografie (usmívající se smajlík označí dostatečnou kvalitu pro tisk, mračící se smajlík zase nekvalitní tisk v uvedeném rozměru vzhledem ke kvalitě fotografie). Fotku Vám také zdarma vylepšíme, aby byl obraz co nejhezčí, i když Vaše fotografie není úplně dokonalá.

Objednávku Vám odešleme v odolném balení s minimálním rizikem poškození během přepravy.


A JAK TAKOVÉ PROFI PLÁTNO VYRÁBÍME?

Před tiskem je vždy každá fotografie zkontrolována a případně citlivě vylepšena na kalibrovaném monitoru. Pak se fotka vytiskne velkoformátovou tiskárnou na profesionální bavlněné plátno. Díky tisku 12 barvami a přesnému nastavení barev má obraz maximálně věrné a syté barvy. Čtyři různě černé inkousty zaručí tisk perfektně černobílých fotografií. Tisk fotografie je vždy ve větším rozměru než má výsledný obraz. Po upnutí plátna na skrytý rám tak budou potištěné i hrany obrazu. V editoru však můžete zvolit i bílé nebo černé hrany obrazu.

Po zaschnutí tisku je plátno dvakrát překryto ochranným lakem, který výrazně zvýší odolnost obrazu proti blednutí barev a odření. Plátno je pak možné mýt i na mokro a barvy nevyblenou ani po desítkách let. Lak také zvýrazní tištěné barvy nebo vytvoří "ještě černější černou". Lak pak musí minimálně 8 hodin schnout.

Lakování fotoplátna zvyšuje odolnost oděru a blednutí barev. Lak také zvýrazňuje barvy a strukturu plátna.

Následně sestavíme dřevěný napínací rám, který je zhotoven z borovicového dřeva. Borovici používáme, protože jsou lišty pevnější a rovnější než z častěji používaného smrkového dřeva. Na šabloně si zkontrolujeme a případně doladíme pravoúhlost rámu. U větších rozměrů kontrolujeme na rovné zdi také rovinnost rámu, aby některý z rohů od zdi neodstával.

Po sestavení blind rámu vždy kontrolujeme jeho pravoúhlost a případně rám dolaďujeme, aby byl co nejvíce pravoúhlý

Plátno pak vycentrujeme do sestaveného rámu. Pomocí napínacích kleští ho natáhneme na blind rám a připevníme sponami k zadní straně obrazu.

Na fotografii je vidět, jak ručně napínáme plátno na blind rám

Do rohů vložíme klínky, díky kterým lze plátno dopnout, pokud by po nějaké době povolilo. Nakonec do rámu umístíme háček pro zavěšení obrazu. Pokud je obraz širší než 85 cm, pak se umístí dva háčky do krajů rámu.

Foto plátno ze zadní strany s vloženými klínky a háčkem na zeď

Na obrázku pod editorem můžete vidět, že v rozích našeho profi plátna nedochází k praskání barvy, jak se stává u produktů vyráběných většinou výrobců. Přehnutí plátna v rohu obrazu navíc provádíme tak, aby nepůsobilo rušivě při pověšení na zeď.

Při napnutí plátna na blind rám je přibližně 2,5 cm z každé strany fotografie umístěno na bocích obrazu. Pokud je u okraje fotografie postava nebo jiný důležitý motiv, pak se může objevit na boku obrazu. Pro takové případy máme hned několik řešení. O možnostech potisku boků se dočtete v záložce "Boky obrazu". Kromě různých způsobů potisku boků je řešením k obrazu pořídit i ozdobný rám, kdy bude celá fotografie na přední straně.

STANDARDNÍ PLYNULÉ BOKY

Nejčasteji používaná varianta fotoobrazu. Fotografie se vytiskne větší než je rozměr obrazu. Po napnutí plátna na rám jsou okraje fotografie na hranách obrazu. Čím je obraz menší, tím se na bocích nachází větší část fotografie. Může se tak přijít o důležitý motiv u okraje fotky. Nejčastěji se používá u fotografií krajin nebo portrétů, kde nejsou postavy zcela u okraje fotografie. Při výběru této volby v editoru se Vám část fotografie, která bude na bocích, zobrazí tmavě.

plynulé boky při potisku plátna jsou nejpoužívanější variantou potisku

ZRCADLENÉ BOKY

Fotografie se vytiskne přesně v rozměru rámu. Za okraje fotografie se vytisknou zrcadlově obráceně motivy z okrajů fotografie. Po napnutí plátna na rám je celé foto na přední straně obrazu. Tato varianta je vhodná zejména u malých rozměrů, u kterých by se při plynulých bocích na hrany dostala velká část fotografie. Nevýhodu je, že při zrcadlení může dojít ke vzniku nežádoucího motivu, který na první pohled může působit umělým dojmem. Například část postavy se může ozrcadlit tak, že se na boku zobrazí část nohy nebo ruky.

Tisk boků fotoobrazu zrcadlením motivu z okraje fotografie

ROZOSTŘENÉ ZRCADLENÉ BOKY

Fotografie se vytiskne v rozměru rámu. Za okraje fotografie se vytisknou zrcadlově obráceně motivy z okrajů fotografie, které se navíc rozostří. Po napnutí plátna na rám je celé foto na přední straně obrazu. Rozostřením se potlačí případný nežádoucí motiv vzniklý zrcadlením. Na obrázku je to část nohy, která po rozostření na boku neruší tak jako bez rozostření.

Tisk boků plátna na obraz a to zrcadlením motivu s jeho rozostřením na boku obrazu

BÍLÉ BOKY

Fotografie se vytiskne o 4 mm větší, než je rozměr rámu. Kromě nepatrné části je tak celá fotografie na přední straně obrazu. Boky se nepotiskují. Nepatrná část fotografie je na bocích proto, aby z čelního pohledu na obraz nebyly vidět nepotištěné boky. Tato varianta se používá, když žádná z předchozích variant není vhodná, nebo pokud se tak obraz lépe hodí do interiéru. Bílé boky vyrobíme vždy, když k obrazu objednáte ozdobný rám. V takovém případě fotografii vytiskneme přesně v rozměru obrazu (nezvetšuje se tedy o zmíněné 4 mm).

Bílé boky obrazu znamenají, že je plátno v místech boků nepotištěné

ČERNÉ BOKY

Fotografie se vytiskne o 4 mm větší, než je rozměr rámu. Kromě nepatrné části je tak celá fotografie opět na přední straně obrazu. Boky se vytisknou černé. Nepatrná část fotografie je na bocích proto, aby z čelního pohledu na obraz nebyla vidět černá barva na bocích. Tato varianta se používá nejčastěji, když je fotografie u okrajů téměř černá a zrcadlení si zákazník nepřeje.

foto plátno s černými boky obrazu


Foto plátno napnuté na neviditelném blind-rámu Vám rádi zarámujeme do ozdobného dřevěného rámu aniž byste museli do rámařství. Nabízíme hned několik typů rámů, abyste snadno vybrali ten pravý. Ozdobný rám fotoobraz ještě více zatraktivní. Ne nadarmo se říká, že obraz dělá rám. Navíc se pak nemusí potiskovat boky obrazu a celá fotografie tak bude na přední straně obrazu.

Vybraný rám lze společně s Vaší fotkou zobrazit v editoru. Ihned tak uvidíte, který rám se k obrazu nejlépe hodí.

Rámy nabízíme ke všem rozměrům obrazů. Pokud máte požadavek na nestandardní formát obrazu, pak je možné v tomto formátu objednat i ozdobný rám.

Rám můžete také zakoupit i samostatně. V tom případě nás prosím kontaktujte emailem.

Ceny rámů najdete v ceníku a zobrazí se také v editoru.


Dřevěné ozdobné rámy Arco

Hranaté moderní rámy vhodné do každého interiéru. Nabízíme je v různých dřevěných dekorech a také ve třech metalických variantách. Rámy jsou vysoké 32 mm. Šírka rámů 20 mm je vhodná pro malé i velké obrazy. Rám překrývá obraz o 5 mm.

Nabízené barvy na 1. obrázku zleva: bílá, škrábaná bílá, šedá, černá a přírodní.

Nabízené barvy na 2. obrázku zleva: světle hnědá, tmavě hnědá, stříbrná patinovaná a zlatá patinovaná.

rohy všech rámů Arco pro fotoplátno profi


Dřevěné rámy Akvarel

Užší ozdobné rámy, které mají na hranách tmavé lemování. Nabízíme je v pěti pastelových barvách. Rámy jsou vysoké 30 mm. Šírka rámů 15 mm je vhodná pro obrazy s delší stranou do 120 cm. Rám překrývá obraz z každé strany o 5 mm.

Nabízené barvy na obrázku zleva: bílá, žlutá, růžová, modrá, zelená

Nabízíme dřevěné rámy Akvarel v pěti barvách s černým lemováním

Formát 3:2

Pokud jste fotografii pořídili digitální zrcadlovkou, pak bude mít pravděpodobně poměr stran 3ku2.

Rozměr v cm
Cena v Kč
Ozdobný rám *
30 x 20
AKCE 399,- (pův. 449,-)
od 350,-
45 x 30
629,-
od 410,-
60 x 40
779,-
od 490,-
75 x 50
1049,-
od 570,-
90 x 60
1379,-
od 650,-
105 x 70
1679,-
od 750,-
120 x 80
2049,-
od 850,-
135 x 90
2479,-
od 950,-
150 x 100
2899,-
od 1090,-

Formát 4:3

Pokud jste fotografii pořídili mobilním telefonem nebo běžným digitálním fotoaparátem, pravděpodobně bude mít poměr stran 4ku3.

Rozměr v cm
Cena v Kč
Ozdobný rám *
40 x 30
599,-
od 390,-
60 x 45
799,-
od 510,-
80 x 60
1279,-
od 630,-
100 x 75
1699,-
od 750,-
120 x 90
2299,-
od 890,-
140 x 105
2829,-
od 1050,-

Formát 16:9

Pokud jste fotografii pořídili širokoúhlým objektivem, pak bude mít poměr stran 16ku9.

Rozměr v cm
Cena v Kč
Ozdobný rám *
45 x 25
599,-
od 400,-
60 x 34
759,-
od 490,-
80 x 45
1049,-
od 590,-
105 x 60
1499,-
od 730,-
125 x 70
1999,-
od 830,-
140 x 80
2399,-
od 970,-
160 x 90
2899,-
od 1090,-

Čtvercový formát 1:1

Vyberte v našem editoru nejzajímavější část Vaší fotografie a umístěte jí do elegantního čtvercového formátu.

Rozměr v cm
Cena v Kč
Ozdobný rám *
30 x 30
529,-
od 370,-
40 x 40
679,-
od 430,-
50 x 50
829,-od 490,-
60 x 60
1049,-
od 590,-
70 x 70
1349,-
od 650,-
80 x 80
1549,-
od 710,-
90 x 90
1849,-
od 790,-
100 x 100
2099,-
od 890,-

Široký formát 2:1

Rozměry odpovídající širokým fotoaparátům nových chytrých telefonů. Někdy se také používají při focení širokých záběrů krajin.

Rozměr v cm
Cena v Kč
Ozdobný rám *
40 x 20
519,-
od 380,-
60 x 30
739,-
od 520,-
80 x 40
1029,-
od 660,-
100 x 50
1329,-
od 790,-
120 x 60
1749,-
od 920,-
140 x 70
2249,-
od 1050,-
160 x 80
2649,-
od 1180,-
180 x 90
3199,-
od 1290,-
200 x 100
3599,-
nelze

Panoramatický formát 3:1

Rozměry pro velmi široké panoramatické fotografie.

Rozměr v cm
Cena v Kč
Ozdobný rám *
60 x 20
639,-
od 470,-
90 x 30
999,-
od 650,-
120 x 40
1399,-
od 820,-
150 x 50
1849,-
od 990,-
180 x 60
2399,-
od 1190,-
210 x 70
2999,-
nelze

Všechny ceny jsou včetně 0% DPH (nejsme plátci DPH).

* Ceny ozdobných rámů se liší podle zvoleného dekoru. Uvedené ceny rámů platí pro základní dřevěné dekory. Cena konkrétního dekoru se Vám zobrazí po výběru rámu v editoru.

Nenašli jste rozměr, který jste hledali? Napište nám na info@dantek.cz a vyrobíme Vám obraz na míru v jakémkoliv rozměru a to bez příplatku!

Maximální rozměr obrazu je 300 x 100 cm.

Chcete objednat více než jeden fotoobraz?

Nabízíme Vám slevu podle počtu zakoupených obrazů a to již od 2 ks.

Výše slevy je uvedena v tabulce.

Sleva bude odečtena po vložení zboží do košíku a to z ceny obsahující i případně zakoupený ozdobný rám.

Množstevní sleva není možná pouze u rozměru, který je aktuálně v akci.

Chcete objednávat sice menší množství fotoobrazů, ale objednávat je pravidelně? Kontaktujte nás. Stačí objednat i několikrát do roka, abychom Vám nabídli výhodnější ceny oproti ceníku.


Množstevní slevy:

2 ks
- 3 %
3 ks
- 4 %
4 ks
- 5 %
5 - 7 ks
- 7 %
8 - 10 ks
- 9 %
11 ks a více
- 10 %1) Nahrání fotografie

Klikněte do plochy editoru a nahrajte do něj fotografii z počítače, mobilu či tabletu. Nahrát lze pouze soubory typu jpg a png.

Počkejte než se fotografie zcela nahraje (dotočí se malé kolečko vpravo nahoře a objeví se nápis Uloženo).

Nahranou fotografii můžete smazat kliknutím na obrázek košíku a nahrát jinou fotografii. Nové foto ale nahrajete i kliknutím do plochy editoru bez kliknutí na košík.

Maximální velikost souboru, který lze nahrát je 30 MB. Soubor nemusí jít nahrát pokud má extrémně vysoké rozlišení nad 100 MPx (např. obrovské panorama nebo uměle zvětšené v grafickém programu, kdy menší strana má více než 10.000 pixelů). Takový velmi velký soubor prosím zmenšete a nahrajte do plochy editoru tuto zmenšeninu. Nezmenšený soubor pak můžete nahrát přes tlačítko Příloha k objednávce, kde lze nahrát fotografie do velikosti 200 MB. Soubory větší než 200 MB nám prosím pošlete přes webové stránky Uschovna.cz na mail info@dantek.cz

Dejte pozor na minimální velikost souboru potřebnou pro kvalitní tisk v objednávaném rozměru. Fotografie z Facebooku, WhatsAppu, Instagramu a Messengeru jsou totiž velmi malé a lze je tisknout jen do rozměru 45x30 cm. Pokud Vám někdo fotku takto poslal, tak si ji nechte poslat znovu přes email bez jejího zmenšení.


2) Výběr rozměru

Editor má plochu orientovanou na šířku. Nevadí přitom, když do editoru nahrajete foto, které je na výšku (pak ho jen otočíte a je to). Obraz např. 40x30 cm se vyrábí stejně jako 30x40 cm. Rozdíl je pouze v umístění háčku, který Vám umístíme podle orientace fotografie.

Kliknetě na Výběr rozměru. Pokud poměr stran fotografie přesně odpovídá některému z nabízených formátů, pak se Vám rovnou zobrazí takové nejvhodnější rozměry. Pokud má však fotografie jiný formát než můžeme vyrobit, pak se otevřou výchozí poměry stran 3ku2. Pokud Vám tento poměr stran nevyhovuje, můžete zvolit jiný z nabízených typů. V okně Výřez pak uvidíte, jak vybraný rozměr sedí Vaší fotografii.

U každého rozměru se smajlíkem zobrazuje kvalita tisku. Zobrazená kvalita se ještě může mírně změnit úpravou výřezu v okně Výběr výřezu.

Rozměr uložte kliknutím na Uložit.


3) Výběr výřezu

Klikněte na Výběr výřezu, i když u fotografie nechcete udělat žádný výřez. V okně výřezu se totiž fotografie napasuje do zvoleného rozměru. Okno výřezu tedy musíte otevřít po každé změně rozměru, aby se foto ve vybraném rozměru uložilo.

Pokud je Vaše foto pořízené na výšku, pak ho zde otočte kliknutím na malé kolečko, které je dole uprostřed.

Tažením za rohy či strany obdélníka či jeho posouváním pak můžete výřez změnit.

Pokud chcete oříznout větší část fotografie, tak dejte pozor, aby se na Vás stále usmíval smajlík (přílišným ořezem už nemusí být tisk kvalitní).

Nakonec výřez uložte kliknutím na Uložit výřez.

Počkejte než se fotografie zcela uloží (dotočí se malé kolečko vpravo nahoře a objeví se nápis Uloženo).


4) Výběr rámu

Zde můžete zvolit, jak mají být potištěné boky obrazu nebo zda má být k obrazu také ozdobný rám.

Standardně jsou vybrané plynulé boky, kdy je fotografie vytištěná o 5 cm větší než obraz - okraje fotografie, které budou na hranách obrazu, jsou zobrazeny v tmavém rámečku.

Při jiném typu boků se tmavě nic nezobrazuje, protože je celá fotka na přední straně obrazu.

Při výběru ozdobného rámu se Vám v editoru fotografie orámuje a cena rámu se přičte k ceně obrazu.

Stisknutím Uložit pak Váš výběr uložte.

Pokud se pak rozhodnete pro změnu rozměru obrazu, tak musíte kromě výřezu znovu vybrat i ozdobný rám.


5) Vylepšení

Klikněte na Vylepšení, pokud chcete fotografii zdarma upravit. Vybrat můžete z několika úprav. Úpravy provádíme v grafickém programu před tiskem, takže náhled úpravy není v editoru možný.


6) Příloha k objednávce

Pokud chcete vytisknout jiný soubor než jste nahráli do editoru jako např. kvalitnější tiff soubor, bmp nebo pdf, tak ho můžete nahrát přes tlačítko Příloha k objednávce. Musíte ale vždy do plochy editoru nejprve nahrát jpg nebo png verzi takové fotografie, jinak v editoru nelze pracovat. Velikost takové přílohy může být maximálně 200MB a musíte počkat, až se dokončí nahrání souboru a pod tlačítkem se objeví název souboru.


7) Vložení do košíku

Po skončení práce v editoru klikněte na Přidat do košíku.

Obraz do košíku vložte až poté co se dokončí ukládání výřezu (objeví se nápis Uloženo).

Pokud chcete objednat další obraz, tak klikněte znovu na název fotoproduktu (doporučujeme) nebo foto z plochy editoru smažte a postupujte znovu od bodu 1.


8) Objednání

Pro dokončení objednávky klikněte na stránce webu zcela vpravo nahoře na obrázek košíku a pak na Zobrazit obsah košíku, kde se objeví případně započítaná množstevní sleva a můžete zde zkontrolovat uložené fotografie.


9) Kontrola nahrání fotografií

Před objednáním si prosím zkontrolujte uložené fotografie, které najdete v košíku pod názvy Originál a Výřez. Originál slouží pro nás jako záloha pro kontrolu správného vytvoření objednávky. Výřez je finální uložená fotografie určená pro tisk po případném otočení či výřezu.

Zkontrolujte prosím vždy uložené soubory v košíku, pokud behěm Vaší práce dojde k výpadku internetového připojení nebo se vracíte tlačítky v prohlížeči Zpět a Vpřed či se stane něco neobvyklého.
Pokud je jako Výřez uložená úplně jiná fotografie než jako Originál, pak z košíku zboží křížkem smažte a vytvořte prosím v editoru produkt znovu.


Pokud potřebujete s čímkoliv poradit, pak nás můžete kontaktovat kdykoliv na emailu info@dantek.cz nebo od 8.00 do 20.00 hodin na telefonu 736 439 446. Objednat můžete i přes uvedený email, pokud máte např. požadavek na nestandardní rozměr či jiné provedení produktu.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Výborný

Tagy: fotoplátno, foto plátno, foto na plátno