Velkoformátová fototapeta nalepená na zeď a vyrobená z fotografie na míru.

Kvalitní vliesová fototapeta na míru z Vaší vlastní fotografie

  • Kód výrobku: fototapeta vliesová
  • Dostupnost: Na skladě

Dostupné možnosti

  • 0,00 Kč

KVALITNÍ VLIESOVÁ FOTOTAPETA Z VAŠÍ VLASTNÍ FOTOGRAFIE

Vyrobíme kvalitní vliesovou fototapetu na míru z Vaší vlastní fotografie.

Pokud nemáte pro tapetu kvalitní fotografii, tak k objednávce přiložte foto, které máte a najdeme Vám ve fotobance podobné foto v dostatečné kvalitě.

Nebo se podívejte rovnou do fotobanky Shutterstock, ve které máme registraci, najděte a stáhněte si zkušební fotku a vložte ji do objednávky.


6 materiálů, ze kterých si určitě vyberete

Zvolit můžete ze dvou samolepicích tapet a čtyř materiálů, které se lepí na mokré lepidlo.

Přehled materiálů najdete v záložce Materiál tapety.

Cena za základní materiál tapety je 490 Kč za m2.

Potisk tapet je kvalitní, odolný a bez zápachu.

Vliesové tapety jsou díky obsahu buničiny, textilního vlákna a pojiva prodyšné, takže stěna může stále dýchat.

Nebo můžete zvolit samolepicí tapetu, která se v menším rozměru snadněji lepí.


JAK OBJEDNÁTE VLASTNÍ FOTOTAPETU

Můžete objednat libovolný rozměr odpovídající poměru stran fotografie v níže uvedeném rozmezí výšky a šířky.

Výška tapety: 50 - 400 cm (0,5 - 4 metry)

Šířka tapety: 50 - 3.000 cm (0,5 - 30 metrů)

Můžete tedy objednat nejmenší rozměr 50x50 cm, ale minimální cenu účtujeme jako za 1 metr čtvereční materiálu (např. 490 Kč je minimální cena základní papírové tapety). Proto u rozměrů menších než 1 m2 zvolte spíš fotoplakát nebo velkoformátovou fotografii, které máme v nabídce.

Do pole výška a šířka musíte zadat rozměry v centimetrech.

Pamatujte, že ve velkých rozměrech musí mít fotografie dostatečně vysoké rozlišení.

Nahrát můžete soubor do velikosti 100 MB. Větší soubory nám prosím pošlete přes úchovnu nebo podobnou službu na email info@dantek.cz

Při zadání rozměrů tapety si zkontrolujte, zda rozměry poměrově odpovídají rozměru fotografie. Vydělte si šířku a výšku rozlišení fotografie v pixelech a tímto poměrem pak vynásobte požadovanou šířku či výšku fotografie. Např. fotografie má rozlišení 4896 x 3264 px. Vydělením 4896 / 3264 = 1,5. Tapetu chcete mít např. 1,2 metru vysokou, takže šířka tapety bude 1,2 x 1,5 = 1,8 metru. Rozlišení fotografie zjistíte tak, že v počítači na ni najedete kurzorem myši nebo na ni kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete Vlastnosti a pak Podrobnosti. V mobilu zjistíte rozlišení kliknutím na Detaily, Podrobnosti či ikonu Info.

Nezapomeňte, že fotografie pro velké rozměry tapet musí být velmi kvalitní. Pokud si nejste jistí, zda kvalita fotografie stačí, tak nám ji můžete poslat ke kontrole na email info@dantek.cz. Nebo ji nahrajte do editoru některého z fotoproduktů a v okně rozměr se Vám musí smát smajlík u největších nabízených rozměrů.


KDYŽ NEMÁTE TAK KVALITNÍ FOTOGRAFII

Nově nabízíme koupi podobné fotografie z fotobanky za 350 Kč. Jednu nebo více podobných fotografií Vám před tiskem pošleme ke schválení. Máme přístup do několika fotobank, kde lze zakoupit kvalitní vzory a fotografie pro tisk tapet. Ideálně ale vybírejte na stránkách Shutterstock. Zaškrtněte pak prosím tuto volbu u objednávky, pokud o koupi obrázku máte zájem.

Nabízíme také dvojnásobné zvýšení rozlišení, pokud si nejste jistí, zda je foto dostatečně velké pro objednaný rozměr. Úpravu provádíme v placeném programu fungujícím na principu umělé inteligence, proto je tato volba zpoplatněna částkou 79 Kč. Aby bylo dosaženo nejlepšího možného výsledku, tak prosím v grafickém programu sami fotografii rozlišení nezvyšujte a nechte zvýšení rozlišení na nás.

Dnešní tapety už dávno nejsou jen papírové, které působí lacině, špatně se lepí i sundavají.

Naše tapety jsou zhotoveny kvalitním latexovým tiskem, který je na rozdíl od jiných technologií ekologický a bez zápachu. Materiály tapet jsou také ekologické a tak je lze použít například v potravinářských či stravovacích provozech, školách, hotelech či nemocnicích. Tapety jsou odolné proti blednutí, vodě i odření a dají se otírat vlhkým hadříkem.

Díky příjemně hladkému povrchu, kvalitnímu tisku a nezapáchajícímu materiálu jsou latexové tapety čím dál oblíbenější.

Postup lepení je poměrně jednoduchý. Ze zdi je lze také jednoduše sejmout. Lepit by se měly na hladké stěny. Na hrubé omítky se lepení tapet nedoporučuje.

Nad 3000 kč nabízíme automatické množstevní slevy (to odpovídá zhruba 6 m2 podle typu konkrétní tapety).

Sleva se Vám zobrazí v košíku, pokud do něj vložíte tapetu s cenou nad 3.000 kč.


Množstevní slevy:

3.001 - 6.000 Kč
- 3 %
6.001 - 9.000 Kč
- 5 %
od 9.001 Kč
- 7 %

Můžete zvolit z těchto materiálů fototapet:


1) papírová tapeta s PVC vrstvou

Detail materiálu pro výrobu matných vliesových tapet.

cena 490 Kč/m2

Je cenově nejvýhodnější a pokud nepožadujete syté barvy, tak tento materiál stačí. Výhodou matného povrchu je, že dokáže skrýt nedokonalosti fotografie a také nerovnosti na stěně. Na rozdíl od jen papírových tapet se tato méně natahuje, lépe sundavá a má vyšší povrchovou odolnost. Nevýhodou jsou méně výrazné barvy oproti polomatné PVC tapetě a strukturované vliesové tapetě. Povrch je odolný proti oděru a lze otírat vlhkým hadříkem. Lepí se na mokro s použitím lepidla na tapety. Doporučujeme nanést lepidlo na zeď a také na zadní stranu tapety. Po nalepení pruhu počkat, kdyby se trochu roztáhla a až pak lepit další pruh stejným způsobem.


2) matná vliesová tapeta

Detail tisku na hladké matné vliesové tapetě 150g

cena 630 Kč/m2

Dnes asi nepoužívanější materiál díky jeho ekologičnosti, dostatečné kvalitě pro většinu aplikací a jednoduššímu lepení na zeď. Díky pevnému vliesovému materiálu dochází k menšímu roztažení a lepidlem stačí natřít většinou jen zeď (to za předpokladu, že zeď není příliš savá, ideálně je před lepením natřena penetračním nátěrem).

Používáme kvalitní 150g vliesový materiál s dobrou kryvostí, který máme odzkoušený tapetáři, kteří tuto tapetu často používají.


3) polomatná samolepicí PVC tapeta

detail samolepicí PVC fototapety

cena 650 Kč/m2

Nemá tak matný povrch, díky čemu jsou barvy výraznější než na matné tapetě. Tisk je také detailnější. Povrch je velmi dobře odolný oděru a vodě, takže lze omývat i mokrým hadříkem. Výhodou je snadná aplikace, protože nepotřebujete žádné lepidlo. Příliš je nedoporučujeme do vlhkých prostor, protože zeď nemůže dýchat tak jako při použití vliesové tapety.


4) polomatná (saténová) vliesová tapeta

Detail tisku polomatné vliesové tapety 180g

cena 670 Kč/m2

Má všechny výhody matné vliesové tapety a navíc je o něco silnější a díky polomatnému povrchu má sytější barvy. Lesk je jen mírný. Doporučujeme pokud chcete mít sytější barvy.

Použitý kvalitní 180g vliesový materiál máme rovněž odzkoušený tapetáři.


5) polomatná strukturovaná vliesová tapeta

detail povrchu strukturované tapety SandFotografie nepotištěné strukturované vliesové fototapety

cena 720 Kč/m2

Pískový povrch této tapety připomíná omítku. Díky své struktuře a větší tloušťce dokáže skrýt nedokonalosti stěn. Je nehořlavá a ekologická. Má sytější barvy než matná tapeta. Je také dobře odolná oděru a vodě a je dobře omyvatelná. Má na sobě totiž omyvatelnou vrstvu. Snadno se aplikuje i sundává ze zdi. Aplikuje se na mokro s použitím lepidla.


6) samolepicí textilní tapeta

materiál samolepicí textilní fototapety

cena 730 Kč/m2

Samolepicí polyesterová textilie opatřená silným odstranitelným akrylátovým lepidlem. Vyniká snadnou aplikací na různé povrchy jako jsou omítky, sádrokarton a dřevo. Lze aplikovat na hladké i mírně drsné povrchy. Stejně snadno lze sejmout bez zanechání zbytků lepidla. Tapeta má jemnou strukturu zvyšující pevnost a zároveň snižující odlesky povrchu. Aplikuje se snadněji než samolepicí PVC tapeta a nehrozí po čase její smrštění. Je tedy vhodnější než samolepicí PVC tapeta v případě velkých rozměrů, kdy je tapeta složena z několika pruhů, které musí dobře navazovat.

Postup lepení vliesových tapet s použitím lepidla:


1) Připravte si pomůcky a pracovní prostor

Pro lepení budete potřebovat:  lepidlo na vliesové tapety (doporučujeme lepidla pro těžké tapety nebo lepidlo Metylan direct), penetrační nátěr, krycí fólii, nádobu na lepidlo, váleček, velký štětec nebo štětku na lepidlo, odlamovací nůž, pravíko (ideálně kovové), vodováhu nebo olovnici, tušku, metr, tapetovací stěrku nebo přítlačný gumový váleček, houbičku, měkký hadřík, případně i štafle.

Od stěny odsuňte nábytek, podlahu zakryjte fólií, pokud to lze, tak místnost odpojte od elektrického proudu a odšroubujte kryty elektrických zásuvek a vypínačů.

Při lepení i po něm zamezte průvanu a místnost nepřetápějte. Průvan či vysoká teplota způsobuje příliš rychlé schnutí lepidla při lepení a tapeta pak nemusí v některých místech držet. I po nalepení je nejlepší, když tapeta schne pomalu a rovnoměrně, aby se nerozcházela ve spojích pruhů.


2) Připravte stěnu

Zcela odstraňte všechny předchozí tapety nebo nepevné vrstvy barvy. Povrch stěny musí být pevný, suchý, hladký, rovný, čistý a zbavený všech mastnot a nečistot. Nerovná místa či praskliny na zdi opravte a do jejich vyschnutí tapetu nenanášejte. Pokud je zeď špinavá nebo si nejste jistí, zda není mastná, tak jí omyjte hadříkem s mýdlovou nebo jarovou vodou.

Stěnu natřete penetračním nátěrem, který zpevní povrch a zlepší nasákavost. Toto je důležité, aby se lepidlo příliš rychle nevpíjelo do stěny, protože by pak tapeta nemusela všude dobře držet. Penetrace také pomáhá tomu, aby šla po letech tapeta snadno a bez poškození omítky sundat. Penetraci koupíte strejně jako lepidlo a další potřeby v prodejnách barev nebo hobby marketech.

Pokud lepíte samolepicí tapetu, pak stěna musí být po nanesení penetrace zcela suchá. Tapetu je tedy nutné lepit až 24 hodin po penetraci.


3) Zkontrolujte tapetu

Rozviňte jednotlivé pruhy tapety a podívejte se, kde pruhy navazují. Pruhy tapety jsou již nařezané na správný rozměr.

Pruhy vliesových tapet se lepí přesně k sobě.

Pruhy samolepicích tapet se lepí přes sebe v místě, kde navazuje motiv. Druhý pruh přesahuje první pruh o 1 - 2 cm.


4) Připravte lepidlo

V nádobě rozmíchejte lepidlo přesně podle návodu k lepidlu. Vždy používejte lepidlo určené speciálně pro vliesové tapety (doporučujeme Metylan Direct). Nemusíte rozmíchat celé množství lepidla. Namíchejte ale raději více lepidla než je uvedeno v potřebném množství v návodu k lepidlu. Důležité je přidávat lepidlo do vody po malém množství jinak v lepidlu vzniknout hrudky. Lepidlo by se mělo ručně míchat za pomalého přidávání do vody alespoň 10 minut. Nebo k míchání použijte míchadlo na vrtačku.


5) Vyměřte začátek

Pomocí olovnice nebo vodováhy a metru si na zdi vyznačte svislou čáru pro umístění prvního pruhu tapety. Raději si změřte celou stěnu ať zkontrolujete, že motiv bude umístěn přesně tak, jak zamýšlíte.

I když budete pracovat pečlivě, tak se může stát, že vzor jednotlivých pruhů bude pod stropem navazovat, ale na jiném místě se bude o nějaký ten milimetr rozcházet. To je dáno technologií tisku. Proto je vhodné vzor pruhů tapet sesazovat ve výšce očí, kde to je nejvíc vidět.


6) Naneste lepidlo a přilepte první pruh tapety

Válečkem, štětkou nebo velkým štětcem naneste na stěnu rovnoměrně lepidlo, s malým přesahem přes vyznačenou čáru, kde chcete začít lepit první pruh. Na tapetu se lepidlo nenanáší a tak suchou tapetu přitiskněte na lepidlem natřenou stěnu a usaďte ji na vyznačenou svislou čáru. Postupujte od stropu dolů. Nemusíte lepidlo nanést hned na celou výšku stěny, pokud by se Vám lepení pruhu nedařilo provádět dostatečně rychle a lepidlo by na spodní části stěny zasychalo.

Tapetu gumovým válečkem nebo tapetovací stěrkou postupně od středu ke krajům vyhlazujte, aby pod ní nebyly vzduchové bubliny. Pokud Vám na nějakém místě tapeta nedrží i když přejíždíte válečkem, tak v tom místě pravděpodobně chybí lepidlo. Tapetu tedy v tomto místě odlepte a zeď tam přetřete lepidlem.

Pokud začínáte hned po stropem, tak si zde můžete nechat malou rezervu, kterou nakonec odříznete. To samé můžete udělat i u podlahy.


7) Lepení dalších pruhů

Naneste lepidlo na stěnu pro další pruh a nalepte ho v případě vliesové tapety přesně k hraně předchozího pruhu.

V případě samolepicí tapety pruh nalepte tak, že se bude překrývat s předchozím pruhem. Zkontrolujte návaznost vzoru nebo motivu. Opět pruh uhlaďte válečkem a hned pomocí pravítka a ostrého odlamovacícho nože prořízněte ve spoji najednou oba pruhy tapety. Přebytečné lepidlo hned otřete vlhkou houbičkou nebo měkkým hadříkem.

Nůž musí být opravdu ostrý, aby prořízl obě vrstvy tapety najednou. Proto po každém řezu odlomte použitou čepel. Na kousknu tapety, kterou si můžete odříznout ze spodního okraje, si můžete nejprve vyzkoušet, jakou silou musíte oba pruhy najednou proříznout.


8) Dokončení

Pokud končíte v rohu místnosti, lepte poslední pás s malým přesahem, který se po vyhlazení podle pravítka odřízne přesně v rohu zdi. Nakonec ostrým odlamovacím nožem podle pravítka odřízněte případné přesahy u stromu a podlahy. Konce tapet vždy pečlivě uhlaďte. Detaily dolaďte štětečkem s lepidlem a vlhkým hadříkem.


9) Odstranění

Tapetu lze odstranit tak, že se nožem podebere roh každého pruhu a tapeta se za sucha celá stáhne ze stěny. Protože je tapeta pevná, tak se při sundání ze stěny netrhá. Pokud byl povrch stěny před tapetováním pevný a lepidlo se díky penetraci nevpilo do omítky, tak půjde sundat snadno a stěna zůstane čistá a připravená na další úpravu.


Postup lepení samolepicí tapety:

Samolepicí tapety jsou vhodné pouze na hladké stěny. Mohou se také nalepit přímo na sádrokarton. Nejsou naopak vhodné na hrubozrnné omítky.

Postup lepení je podobný jako u výše uvedených vliesových tapet, jen se na stěnu nenanáší lepidlo a při lepení se ze zadní strany odmotává nosná podložka. Po sejmutí nosné podložky je potřeba se nedotýkat lepicí vrstvy. Tapeta se musí ke zdi přitlačit dostatečnou silou (nemusí stačit jí jen "pohladit rukou", ale lepší je při lepení tlačit na přítlačný váleček, stěrku či hadřík).

Velké samolepicí tapety musí být složeny z několika pruhů. Tyto pruhy se lepí tak, že se o 1 cm překrývají (mají 1 cm společného motivu). Místo překrytí pruhů můžete podle pravítka ostrým nožem proříznout, takže spoj nebude vidět.

Před lepením je nutné si ověřit vhodnost povrchu pro lepení - zda je hladký, čistý a suchý.

Můžeme Vám poslat kousek samolepicí tapety k odzkoušení, zda na Vaší stěně bude držet.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Výborný

Tagy: fototapety