Fixativ sprej je ochranný lak na kresby a fotografie, které chrání před rozmazáním a blednutím.

Fixativ Art Koh-i-noor sprej k ochranné fixaci kresby

  • Kód výrobku: fixativ sprej Art Koh-i-noor
  • Dostupnost: Na skladě
  • 189,00 Kč

  • 5 a více ks: 185,00 Kč
  • 10 a více ks: 183,00 Kč
  • 20 a více ks: 180,00 Kč

K čemu Fixativ spray slouží

Koh-i-Noor Fixativ umělecký spray 300 ml je závěrečný bezbarvý ochranný lak ve spreji. Slouží k tomu, aby se Vaše kresba nerozmazávala a byla chráněna proti prachu a vodě. Díky UV filtru je zvýšena světlostálost barev, takže barvy časem nevyblednou.

Obrázek lze po fixaci otřít prachovkou či vlhkým hadříkem aniž by se smyla zhotovená kresba. Je potřeba mít na paměti, že po přestříkání sprejem už nelze pokračovat v kresbě, protože na podkladu nebude držet.

Nejužitečnější je při fixaci kresby pastelami, křídami, uhlem a jinými prašnými materiály. Fixuje však i jiné typy barev. Lze použít také k fixaci otisků zhotovených pomocí razítkovacích polštářků. Zvyšuje rovněž odolnost tisku na papíru či plátně.

Naopak sprej není vhodný pro fixaci kresby propiskou, fixem či popisovačem, protože se mohou po postříkání rozpíjet nebo změnit barvu.

Na malby akrylovými či olejovými barvami nemá smysl fixativ používat, protože jejich povrch je již odolný otěru a vodě. U maleb temperovými či vodovými barvami fixativ může zabránit pozdějšímu rozmývání vodou.


Co fixativ obsahuje

Fixativ je rozpouštědlový roztok pryskyřice.

Obsah je 300 ml, hmotnost 290 g.


Jak se fixativ aplikuje

Před fixací dejte okolo kresby papír (rozložené reklamní letáky, roli balícího papíru apod.), abyste okolí obrázku sprejem nepotřísnili. Aplikaci můžete také provést venku za bezvětří. Sprejem několikrát zatřepte.

Ze vzdálenosti asi 30 cm sprej plynule stříkejte po celé šířce obrázku. Asi po minutě ho nastříkejte v kolmém směru na první nástřik, čímž bude nástřik pravidelnější. Nezůstávejte na jednom místě delší dobu. Rukou musíte plynule pohybovat. Je vhodné si aplikaci nejprve vyzkoušet na zkušební kresbě či bílém papíru. Podle potřeby pak postup můžete opakovat. Pokud aplikujete sprej uvnitř, tak poté místnost vyvětrejte. Během aplikace je vhodné nechat okna zavřená.

Sprej je zcela zaschlý po 60 minutách. Kresbu můžete také fixovat po částech. Abyste si nerozmazali již hotovou kresbu, tak jí zafixujete, přičemž zbývající část obrázku zakryjete a pak pokračujete v kreslení.


Množstevní sleva:

Od 5 ks nabízíme množstevní slevy.

5 - 9 ks
185 Kč
10 - 19 ks
183 Kč
20 ks a více
180 Kč

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Výborný

Tagy: lepidla a spreje