Fixativ sprej Conte a Paris pro ochranu kresby či tisku

Fixativ sprej Conté á Paris 400 ml

  • Kód výrobku: fixativ sprej Conte a Paris
  • Dostupnost: Na skladě
  • 229,00 Kč

  • 3 a více ks: 223,00 Kč
  • 6 a více ks: 219,00 Kč
  • 10 a více ks: 215,00 Kč

K čemu Fixativ slouží

Conté á Paris fixativ sprej 400 ml slouží jako finální ochranný lak, který chrání kresbu nebo výtisk před ušpiněním a rozmazáním.

Kresbu lze po fixaci otírat hadříkem. Není už ale možné pokračovat v kresbě v místech fixace, protože kresba nebude na podkladu držet.

Největší využití je při fixaci kresby tužkou, pastelem, uhlem a křídou. Fixuje však i tiskový inkoust a kresbu vodovkami a temperami.

Sprej můžete také použít pro fixaci barvy z razítkovacích polštářků, které prodáváme.

Nedoporučujeme naopak k fixaci kresby propiskou, fixem nebo popisovačem, protože se mohou po postříkání rozpíjet nebo změnit barvu.

Na malbu akrylovými či olejovými barvami nemá smysl fixativ používat, protože jejich povrch je již dostatečně odolný.


Co fixativ obsahuje

Fixativ obsahuje rozpouštědlový roztok pryskyřice.

Obsah je 400 ml, hmotnost 390 g.


Jak se fixativ aplikuje

Fixaci lze provádět v interiéru, protože fixativ nějak výrazně nezapáchá. Po aplikaci však doporučujeme místnost vyvětrat. Sprej můžete také používat venku za bezvětří.

Před fixací rozložte okolo kresby papír (reklamní letáky, roli balícího papíru apod.), abyste okolí obrázku sprejem nepotřísnili. Sprejem několikrát zatřepte.

Ze vzdálenosti asi 30 cm sprej plynule stříkejte po celé šířce obrázku. Po chvíli ho nastříkejte v kolmém směru na první nástřik, čímž bude nástřik pravidelnější. Nezůstávejte na jednom místě delší dobu. Rukou musíte plynule pohybovat. Je vhodné si aplikaci nejprve vyzkoušet na zkušební kresbě či bílém papíru. Podle potřeby pak postup můžete opakovat.

RADA OD NÁS: Pokud nanesete více jak dvě vrstvy nebo na některém místě nastříkáte větší množství laku, tak může být povrch trochu lesklejší než před fixací nebo mohou být barvy trochu výraznější. S množstvím laku by se to tedy nemělo přehánět.

Sprej je zcela zaschlý po 60 minutách. Kresbu můžete fixovat také po částech, abyste si nerozmazali již hotovou kresbu (zakryjete si část, kterou chcete ještě domalovat a přestříkáte jen hotovu část kresby, pak pokračujete v kresbě).


Množstevní sleva:

Od 3 ks nabízíme množstevní slevy.

3 - 5 ks
223 Kč
6 - 9 ks
219 Kč
10 ks a více
215 Kč

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Výborný

Tagy: lepidla a spreje